GAZİ KALİBRASYON HAKKINDA

Gaziantep'in sağlam yapılı, gelişen ve büyüyen deneyimli uzman yapısına sahip olan firmamız resmi olarak 2012 Mayıs tarihinde kurulmuş olup, tecrübe olarak 2000'li yıllardan bu yana deneyimli teknik personeli ve ekipmanlarıyla yurt içinde bir çok marka oluş firmaya TS EN ISO 17025 standardına uygun hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Gazi Kalibrasyon ve Muayene Laboratuvarı; Gaziantep Üniversitesi Teknopark yerleşkesinde faaliyet göstermekte birlikte, deneyimli personelle kaliteyi daima ön planda tutarak hizmet etmeyi, periyodik ekipman-tesis muayenesi ve kalibrasyon hizmetinin en küçük işletmelere kadar ulaşmasını temin etmeyi, bunun yanında endüstriyel ve medikal alanda firmalara bakım/onarım desteği de vermeyi kendisine ilke edinmiştir.

Gazi Kalibrasyon ve Muayene, kuruluşu itibarı ile İş Sağlığı Güvenliği kapsamında Taşıma Kaldırma Araçları, Basınçlı Kaplar ve Elektriksel Kontroller, kalibrasyon hizmetleri kapsamında Malzeme Test Makineleri(Kuvvet) Kalibrasyonu, Beton Test Pres Makineleri(Kuvvet) Kalibrasyonu, Terazi, Sıcaklık, Basınç, Boyutsal ve Medikal Kalibrasyonlar alanında hizmet vermektedir. Daha kapsamlı bir şekilde hizmet verebilmek için teknik alt yapı, uzman personel istihdamı ve uzman personel eğitimleriyle çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Gazi Kalibrasyon, başta endüstriyel ve biyomedikal sektörlerde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara periyodik test kontrol, kalibrasyon, danışmalık, eğitim hizmetleri ile cihaz ve sarf malzeme satış hizmetleri vererek bölgesel ve ülke bazında üretim ve hizmet kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmak için deneyimli uzman personeli ile sürekli çalışmaktadır.

Siz değerli müşterilerimizin güven ve istekleri doğrultusunda, dünya kriterlerinde bir laboratuvar olma yolunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

- Gazi Kalibrasyon olarak kalibrasyon faaliyetlerini TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun bir hizmet yapısı içerisinde, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığı altında sürdürüp ilerletmeyi taahhüt ederiz.

- Gazi Kalibrasyon, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri, hatasız ve güvenilir kalite düzeyinde sunma ve sorumluluğu bilincindedir. Bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik temel ilkemizdir.

- Gazi Kalibrasyon bünyesinde çalışan tüm personellerimize, bünyemize dâhil olmasından itibaren gerekli eğitimleri sunarak, TS EN ISO/IEC 17025 standardı doğrultusunda hazırlanmış olan politika, prosedür ve diğer dökümanlarımızı öğrenip uygulamasını sağlamak.

- Çalışmalarımızı ulusal ve uluslar arası standart veya tanımlanmış kalibrasyon metotlarına göre düzenlemek, teknolojik tüm yeniliklere açık olarak kaliteli ekipman ve kaliteli personel ile sürekli gelişim sağlayarak müşteri memnuniyetini üst seviyeye taşımak.

- Kalite hedeflerimizi başarıya ulaştırmak ve yükseltmek için çalışanlarımızın kalite sistemimizi, TS EN ISO/IEC 17025 standardını iyi anlayıp uygulayan ve sorumluluklarının bilincinde, uzman birer personel olmasını sağlamak ve kalitenin artması için ekip ruhu, yüksek motivasyonla hedeflere odaklanarak uyum içerisinde çalışmak.

- Kurulduğumuz günden bu yana elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeleri bölge sanayisi ve hizmet sektörüne sunarak, TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun kalibrasyon hizmeti vermek ve sektörde tercih edilen marka olmak kalite taahhüdümüz ve politikamızdır.

GENEL MÜDÜR
Zafer ALICI

GİZLİLİK VE TARAFSIZLIK BEYANIMIZ

- Ulusal ve Uluslararası yasal düzenlemelere, Laboratuvarımız ile ilgili Kanun, Mevzuat ve Yükümlülüklere uymayı, laboratuvar faaliyetlerinde yenilikleri takip etmeyi, bilgileri güncellemeyi, kontrol yöntemlerini işletmeyi,

- TS EN ISO/IEC 17025 Uluslararası Standartlarının gereklerini karşılayan bir laboratuvar ortamı sağlayarak, mümkün olan en kısa sürede, nitelikli uygulamalarla, müşteri istekleri ve yasal şartlara uygun şekilde hizmet vermeyi,

- Laboratuvar çalışanlarının ücretlerini yaptıkları ölçüm sayısından veya bu ölçümlerden alınan sonuçlardan bağımsız tutarak hiçbir kişi, firma ya da kuruma ayrıcalık göstermemeyi, personeli etki altında bırakmamayı, tarafsızlık içinde hizmet gereklerine uygun davranış göstererek hizmet sunmayı, dışarıdan gelebilecek baskıları önlemeyi ve olası bir baskı durumunda personeli bilgilendirmeyi,

- Laboratuvarımızın kusurundan kaynaklanan müşteri ve üçüncü taraf zararlarını tazmin etmeyi, laboratuvarımızda yapılacak olan ölçümlerle ilgili her türlü talebi tarafsız olarak değerlendirmeyi,

- Artan hizmet kalitesi, güvenilirlik, dürüstlük, bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik ilkelerine uygun politika izlemeyi, müşterinin yazılı izni olmadan üçüncü taraflara müşteri bilgilerini aktarmamayı; müşteri mülkünü korumayı,

- TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Yönetim Sistemini sürdürmek ve geliştirmek için gerekli kaynakları temin etmeyi, tüm Laboratuvar personelinin kalite politikasını benimseyerek, öğrenmesi ve uygulaması için gerekli faaliyetleri yürütmeyi beyan ve taahhüt ederiz.